Testy na Covit Siewierz

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na dużo czynników. Taż w sobie nie jest chorobą, chociaż nadal sporo ludzi uważa inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi aktualnie się rozprawimy.

Testy na Covit Wilamowice

 

Gorączka – przyczyny i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak i dużych mogą być drugie.

Do najczęstszych włącza się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy zatem każde odstępstwo od tej normy można zakwalifikować jako gorączkę? Przecież nie. Dla wszystkiego pracownika temperatura ciała jest kolejna. Jedni świetnie się czują, gdy idzie ona do 37 st. Celsjusza, a pozostali, gdyby nie przekracza 36 st. Celsjusza. Jest toż po prostu inna potrzeba organizmu. Kiedy to rozmawiamy o gorączce? Przede wszystkim musimy temperaturę zmierzyć, stosując do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Doskonałej klasie termometr nie będzie oferował zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Wilamowice

Gorączka jest a to, gdy:
temperatura miana pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w uchu ma co chwila 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w odbycie jest wyższa niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na przełomie lat, powstało tysiące mitów na problem gorączki. My natomiast postaramy skupić się na tych najczęściej spotykanych:

Pierwszym mitem jest zdanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe pracowanie na system. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii oraz wspomaga reakcję ustroju na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może tworzyć uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza może stanowić podstawą zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, wspominający o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w punkcie, kiedy prowadzi ona dyskomfort lub gdy temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Wilamowice
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego systemu do 36,6 st. Celsjusza, bez względu na ostatnie, jak duża była temperatura początkowa. Jest zatem tak mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w stopniu obniżyć temperaturę o jeden czy dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Wilamowice

Nieleczona gorączka będzie była w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i doprowadzi pacjenta do zgonu. Właśnie więc nie jest prawo, nasz mózg ma pracę przypominającą termostat. Dzięki niej, w terminie chorobie nie pozwala on przejść naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w skalach 39,4-40 st. Celsjusza. Jest zatem ciepłota ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas temperatury nie powinno jeść się posiłków. Jest zatem poważny mit. Owszem, człowiek, który korzysta podwyższoną temperaturę, przeważnie nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane zawsze są pomocne w walce z infekcją. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments